Ndërlidhjet

HAGË


Dy gjeneralët e pensionuar kroatë janë deklaruar të pafajshëm në Tribunalin për Krime të Luftës.
Ivan Çermak dhe Mladen Markaç u dorëzuan dje vullnetarisht në Hagë, dy ditë pas publikimit të aktakuzës nga Tribunali, sipas së cilës ata kanë lejuar vrasjen e të paktën 150 serbëve gjatë ofenzivës për rikthimin e Krajinës nga kryengritësit serbë.
XS
SM
MD
LG