Ndërlidhjet

VJENË


Shtetet e Bashkuara dhe aleatës e saj në bordin e Agjencisë ndërkombëtare për energji atomike kanë arritur një kompromis dhe kanë miratuar rezolutën që kritikon Iranin për fshehjen e informatave të ndjeshme bërthamore. Kjo rezolutë u arritë pas një jave të negociatave për tekstin që ishte propozuar nga Kanadaja dhe Australia dhe ishte mbështetur nga Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG