Ndërlidhjet

TEL AVIV


Ushtarët izraelitë kanë qëlluar për vdekje dy militantë palestinezë që ishin përpjekuir për ta kaluar kufirin përgjatë Rripit të Gazës, kanë thënë burime palestineze të sigurisë dhe armata e Izraelit.
Të shtënat kishin ndodhur në orët e hershme të mëngjesit.
XS
SM
MD
LG