Ndërlidhjet

DAMASK


Agjencitë e lajmeve bëjnë të ditur se së paku 5 njerëz kanë humbur jetën gjatë dy ditëve të fundit, si pasojë e përplasjeve mes kurdëve dhe policisë në veri të Sirisë.
Mësohet se tre fëmijë janë në mesin e viktimave.
Kurdët e Sirisë ankohen se qeveria nuk i njeh ata si qytetarë me të drejta të plota.
XS
SM
MD
LG