Ndërlidhjet

KANDAHAR


Policia lokale afgane ka njoftuar se një ushtar afgan dhe tre luftëtarë taliban janë vrarë gjatë përleshjeve të fundit në pjesën kufitare të Afganistanit me Pakistanin. Policia më tej shton se "përleshja filloi pasi që kryengritësit taliban, kishin sulmuar ndërtesën e qeverisë në Kandahar".
XS
SM
MD
LG