Ndërlidhjet

BAGDAD


Gjashtë ushtarë amerikanë kanë humbur jetën gjatë kësaj fundjave në incidente të ndara në Irak, kanë bërë të ditur burimet e koalicionit.
Në të tjera zhvillime Partia Demokratike e Kurdëve të Irakut ka dënuar dhunën kundër kurdëve etnikë dhe zyrtarëve sirianë, që kanë marrë jetën e 14 kurdëve.
Popullsia kurde jeton në disa shtete, përfshi Turqinë, Irakun, Iranin dhe Sirinë.
XS
SM
MD
LG