Ndërlidhjet

GAZA


Tre palestinezë janë vrarë nga forcat izraelite, derisa zyrtarët izraelitë dhe palestinezë po bëjnë përgatitje për takimin mes kryeministrave Ariel Sharon dhe Ahmed Kureit.
Në të tjera zhvillime një gjykatë palestineze ka urdhëruar lirimin e katër palestinezëve të akuzuar për përfshirje në vënien e bombave në Rripin e Gazës vitin e kaluar, cfarë shkaktoi vdekjen e tre amerikanëve.
Burimet palestineze kanë bërë të ditur se katër personat u liruan për shkak të mungesës së provave.
XS
SM
MD
LG