Ndërlidhjet

PEKIN


Kina ka miratuar ndryshime themelore kushtetuese, sipas të cilave individi dhe bizneset private kanë të njëjtat të drejta mbi pronën si Partia Komuniste, që kontrollon sektorin shtetëror.
XS
SM
MD
LG