Ndërlidhjet

VARSHAVË


Presidenti polak Aleksandër Kvashnjevski ka kërkuar nga Bashkimi Evropian që t'i mbajë dyert hapur për vendet e Evropës Lindore, dhe ka bërë thirrje që të mos shtyhet cështja e anëtarësisë së Turqisë.
Kvashnjevski duke folur në një konferencë ndërkombëtare për cështjet e besimit tha se Brukseli zyrtar duhet të tregojë mirëkuptim edhe për vendet e Ballkanit.
XS
SM
MD
LG