Ndërlidhjet

JERUSALEM


Së paku 8 veta kanë humbur jetën dhe rreth 20 të tjerë janë plagosur si pasojë e dy sulmeve vetvrasëse në qytetin port të Ashdodit.
Sulmin e morri përsipër Brigada e martirëve të Al-Aksës, që kishin vepruar së bashku me Hamasin.
Pas këtyre sulmeve Izraeli ka shtyrë për një afat të pacaktuar takimin mes kryeministerit izraelit Ariel Sharon dhe homologut të tij palestinez, Ahmed Kurei.
XS
SM
MD
LG