Ndërlidhjet

NJU DELHI


Sekretari amerikan i shtetit Colin Powell tha se me presidentin e Pakistanit Pervez Musharraf do të zhvillojë "diskutime të plota" mbi çështjet bërthamore.
Powell i bëri këto komente sapo mbërriti në Indi, në ndalesën e parë të turneut të tij në Azinë Jugore.
Pas Nju Delhit, Powell do ta vizitojë Pakistanin dhe Afganistanin, ku do të njihet me përpjekjet e fundit për ndjekjen e mbeturinave të Al-Kaidës dhe talibanëve, që operojnë në kufirin mes dy vendeve.
XS
SM
MD
LG