Ndërlidhjet

UASHINGTON


Qeveria amerikane tha se ka "indicie" nga Moska që trupat ruse nuk do të angazhohen në zhvillimet në Gjeorgji, përderisa nuk kërcënohen.
"Kemi qenë në kontakte me rusët, dhe ata na sinjalizuan se trupat e tyre do të mbeten në kazermat e tyre përderisa nuk kërcënohen", tha zëdhënësi i Departamentit të Shtetit Adam Ereli.
Komentet vijuan pas shpalljes së gjendjes së jashtzakonshme në republikën autonome Ajara të Gjeorgjisë.
XS
SM
MD
LG