Ndërlidhjet

PRISHTINË


Qindra nxënës serb, të shkollave fillore dhe të mesme, kanë bllokuar sot magjistralen Prishtinë-Gjilan, që kalon nëpër Graçanicë. Bllokimin e komunikacionit, nëxënësit e kanë bërë në shenjë revolte ndaj sulmit të mbrëmshëm më armë zjarri në Çagllavicë me ç'rast është plagosur moshatari i tyre Jovica Iviq.
XS
SM
MD
LG