Ndërlidhjet

RUSI


Ekipet e shpëtimit janë duke vazhduar punën në kërkimin e njerëzve, pas shpërthimit të zjarrit mëngjesin e sotëm në një ndërtese banimi në qytetin Arkangelsk në veri të Rusisë. Së paku 15 vet kanë humbur jetën dhe më shumë se tetë të tjerë janë plagosur. Besohet se rreth 50 njerëz mund të jenë nën rrënojat e ndërtesës. Autoritetet ruse po e hetojnë rastin ndërkaq dyshohet se shkak ishte rrjedhja e gazit.
XS
SM
MD
LG