Ndërlidhjet

WANA/PAKISTAN


Katër ushtarë të Pakistanit janë vrarë në shkëmbim zjarrin e sotëm me parinë e fiseve që dyshohet se i strehojnë pjesëtarët e Al-Kaidës dhe talibanëve afër kufirit me Afganistanin.
Përleshjet vijuan pas ultimatumit për dorëzim që presidenti i Pakistanit Pervez Musharraf ua dha qindra të huajve, të cilët fshehen në rrethinat e qytetit Waziristan.
Paralajmërimi u bë në prag të vizitës së sekretarit amerikan të shtetit Colin Powell.
XS
SM
MD
LG