Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti amerikan i Mbrojtjes tha se i ka transferuar në vendet e tyre 26 persona, të cilët nën dyshimin për terrorizëm mbaheshin në bazën Guantanamo në Kubë.
Zyrtarët e Pentagonit thanë se në mesin e të liruarve janë 23 afganë dhe 3 pakistanezë.
Sipas tyre, nga Guantanamo deri tani janë liruar 119 të burgosur, kurse kanë mbetur edhe rreth 600.
XS
SM
MD
LG