Ndërlidhjet

TOKIO


Irani konfirmoi se i ka hequr pezullimet ndaj inspektorëve bërthamorë të Kombeve të Bashkuara.
Kryenegociatori Hassan Rohani deklaroi gjatë një vizite në Japoni se kthimi i inspektorëve në 27 Mars është i pakushtëzuar.
"Data është e saktë. Inspektorët mund ta vizitojnë Iranin në çdo kohë, dhe nuk kanë kurrfarë kushtëzime", tha Rohani.
XS
SM
MD
LG