Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Helikopterë izraelitë kanë shkrepur disa raketa në një ndërtesë dhe automjet në Rripin e Gazës, duke lënë 3 të vrarë dhe 8 të plagosur.
Sulmet ajrore vijuan disa orë pasi Kabineti izraelit i Sigurisë vendosi t'i intensifikojë sulmet kundër militantëve palestinezë, si përgjigje ndaj sulmeve të dyfishta vetëvrasëse, të cilat dje në portin izraelit Ashdod lanë të vrarë 10 izraelitë.
XS
SM
MD
LG