Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara në Irak sot ka filluar një fushatë të re që ka për qëllim ndaljen e sulmeve të kryengritësve në Bagdad, pas shkallëzimit të dhunës gjatë ditëve të fundit. Një zëdhënës ushtarak e ka konfirmuar fillimin e këtij operacioni por nuk ka dhënë detaje të tjera. Dje në Bagdad dhe rrethinë u vranë dy evropianë, dy policë irakianë dhe katër civilë irakianë.
XS
SM
MD
LG