Ndërlidhjet

NJU JORK


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Anan ka "dënuar fuqishëm dhunën ndërmjet shqiptarëve dhe serbëve në Kosovë, nga e cila dhunë është raportuar se ka të vdekur dhe të lënduar", thuhet pos tjerash në kumtesën nga selia e organizatës botërore. Zoti Anan ka kërkuar që personat që po kryejnë dhunë duhet të kapen dhe të sillen para drejtësisë. Ai poashtu ka kërkuar nga të gjitha palët që menjëherë ta ndalin dhunën, e cila e shkatërron stabilitetin e Kosovës dhe sigurinë e të gjithë banorëve të saj.
XS
SM
MD
LG