Ndërlidhjet

BAGDAD/UASHINGTON


Nga një shpërthim i fuqishëm në qendër të Bagdadit u vranë së paku 25 vetë dhe u plagosën afro 45 të tjerë, ka thënë koloneli amerikan, Piter Xhons. Shtëpia e Bardhë ka thënë se sulmi me bombë në Bagdad nuk do të mund ti ndalë planet për një Irak demokratik. Zëdhënësi Skot Meklellën ka thënë se "Iraku i lirë dhe paqësor do të jetë goditje për terroristët".
XS
SM
MD
LG