Ndërlidhjet

GJENEVË


"Përplasjet e dhunshme në Kosovë, që shkaktuan vdekjen e 22 personave, janë një sinjal se konflikti mes shqiptarëve dhe serbëve mund të përshkallëzohet", ka deklaruar kryeprokurorja e Gjyaktës së Hagës për ish-Jugosllavinë, Carla Del Ponte.
"Jam e shqetësuar për atë që po ndodh në Kosovë pasi është një përsëritje e asaj cfarë kemi parë dhe në të shkuarën", ka deklaruar Del Ponte.
XS
SM
MD
LG