Ndërlidhjet

PRISHTINË


Disa qindra ushtarë britanikë, amerikanë dhe italianë kanë arritur në Kosovë për të ndihmuar forcat e NATO-s në pengimin e përleshjeve ndërmjet shqiptarëve dhe serbëve.
Ministria britanike e Mbrojtjes tha se në Kosovë janë dërguar rreth 150 ushtarë, kurse mbi 600 do të arrijnë në ditët e ardhshme.
Në Berlin, ministri i Mbrojtjes Peter Struck deklaroi se 600 trupa shtesë në Kosovë do të dërgojë edhe Gjermania.
XS
SM
MD
LG