Ndërlidhjet

BEOGRAD


Rreth 1.000 nxënës të shkollave të mesme sot kanë protestuar nëpër rrugët e Beogradit, pas thirrjeve të autoriteteve serbe dhe Kishës Ortodokse.
Protestuesve u bashkangjitën edhe të punësuarit në ndërmarrjet shtetërore.
Mbrëmë, 9 policë dhe disa qytetarë janë lënduar në Novi Sad., kur protestuesit e sulmuan një lagje të banuar me romë.
XS
SM
MD
LG