Ndërlidhjet

BAGDAD


Sekretari amerikan i shtetit Colin Powell i ka vizituar ushtarët e Shteteve të Bashkuara në Irak, me ç'rast u ka thënë se e kanë hequr një kërcënim të madh për rajonin dhe botën.
Vizita e papritur e Powellit në Bagdad bëhet në prag të përvjetorit të fillimit të luftës, e cila e përmbysi Saddam Husseinin.
XS
SM
MD
LG