Ndërlidhjet

BEOGRAD


Serbët dhe shqiptarët në Kosovë, së pari duhet të ndahen fizikisht që të pengohet përndjekja e serbëve, ka thënë kryeminsitri i Serbisë Vojisllav Koshtunica, duke shtuar se serbët duhet të kenë një autonomi të caktuar.
"Kjo nuk do të thotë ndarje e Kosovës", ka deklaruar Koshtunica për mediat e Beogradit.
XS
SM
MD
LG