Ndërlidhjet

BEOGRAD


Rreth 1 mijë nxënës të shkollave të mesme sot kanë protestuar nëpër rrugët e Beogradit, pas thirrjeve të autoriteteve serbe dhe Kishës ortodokse.
Protestuesve iu bashkangjitën edhe të punësuarit në ndërmarrjet shtetërore.
Mbrëmë, 9 policë dhe disa qytetarë janë lënduar në Novi Sad, kur protestuesit e sulmuan një lagjje të banuar me romë.
XS
SM
MD
LG