Ndërlidhjet

BRUKSEL


Ministrat e drejtësisë dhe të rendit të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian janë mbledhur në Bruksel ku po diskutojnë masat kundër terrorizmit, pas sulmeve më të fundit në Spanjë ku humbën jetën rreth 200 njerëz.
Ndër masat që priten të merren janë emërimi i një koordinatori evropian për cështjet e sigurisë dhe rritje e bashkëpunimit të shërbimeve të inteligjencës të Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG