Ndërlidhjet

TAJVAN


Presidenti dhe nënpresidenti i Tajvanit janë qëlluar sot me armë zjarri, në një sulm që duket se kishte qëllim vrasjen e drejtuesve më të lartë tajvanez.
Atentati ndodhi një ditë para mbajtjes së zgjedhjeve të shumë diskutuara.
Presidenti aktual kërkon pavarësinë e Tajvanit nga Kina, cfarë has në kundërshti nga Kina dhe një pjesë e bashkësisë ndërkombëtare
XS
SM
MD
LG