Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ministri i jashtëm i Serbisë e Malit të Zi Goran Svilanovic është takuar gjatë ditës me nënsekretarin e shteti Richard Armitage, ku kanë diskutuar dhe për gjendjen në Kosovë.
"Detyra parësore për të gjithë ne është të ulim tensionet dhe të parandalojmë ekstremistët nga veprimet e mëtejshme", tha Svilanovic.
Më tej shefi i diplomacisë serbo-malazeze ka deklaruar:
"Ne do të përballemi me më shumë dhunë në ditët e ardhshme dhe jeta e njerëzve atje, pavarësisht nëse janë shqiptarë apo serbë është e rrezikuar", tha Svilanovic.
XS
SM
MD
LG