Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Rreth 100 militantë, që dyshohet të jenë anëtarë të Al Kaidës, janë kapur nga forcat pakistaneze në zonat fisnore në veriperëndim të Afganistanit.
Shumica e të ndaluarve, sipas burimeve ushtarake pakistaneze janë të huaj dhe anëtarë të fiseve vendore që i kishin strehuar.
Të njëjtat burime sqaruan se caku i rëndësisë së vecantë që gjendej në zonën e luftimeve, sic ishte paralajmëruar dhe nga presidenti Musharaf, ishte një militant cecen apo uzbek, i cili nuk është kapur.
XS
SM
MD
LG