Ndërlidhjet

LONDËR


Është shënuar me protesta në shumë vende të botës përvjetori i parë i ndërhyrjes ushtarake në Irak.
Në Madrid, qyteti që ditë më parë njohu sulmet vdekjeprurëse terroriste, nga të cilat humbën jetën 200 njerëz, dhjetëra mijëra njerëz kanë protestuar kundër luftës në Irak.
Edhe në Britani e Itali, dy vende kyce në koalicionin e drejtuar nga Shtetet e Bashkuara, mijëra njerëz kanë dalë në rrugë për të kundërshtuar politikën e presidentit Bush.
Protesta të ngjashme ka pasur edhe në Francë, Gjermani, Greqi e Hollandë si dhe në vendet aziatike.
XS
SM
MD
LG