Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Rreth 100 militantë, që dyshohet të jenë anëtarë të Al Kaidës, janë kapur nga forcat pakistaneze në zonat fisnore në veriperëndim të Afganistanit.
Shumica e të ndaluarve, sipas burimeve ushtarake pakistaneze janë të huaj dhe anëtarë të fiseve vendore që i kishin strehuar.
Mësohet se 12 civilë pakistanezë kanë humbur jetën derisa përpiqeshin të largoheshin nga zona e luftimeve.
XS
SM
MD
LG