Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane ka njoftuar se në sulmin me raketë në afërsi të qytetit Fallujah në perëndim të Bagdadit janë vrarë dy ushtarë amerikanë dhe janë plagosur gjashtë të tjerë. Në një sulm tjetër, po gjatë ditës së sotme janë vrarë dy civilë irakienë dhe tw tjerw janë plagosur. Ndërkaq, një polic irakien është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur nga një mjet shpërthyes në qytetin Bakuba në perëndim të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG