Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Komisionit Evropian, Romano Prodi tha se lufta e udhëhequr nga Shtetet e bashkuara në Irak nuk e ka bërë botën më të sigurt nga sulmet terroriste, mirëpo Evropa dhe Shtetet e Bashkuara duhet të punojnë së bashku kundër terrorizmit. Prodi ka thënë se pas sulmeve me bomba në Madrid, edhe evropianët e konsiderojnë veten të sulmuar.
XS
SM
MD
LG