Ndërlidhjet

WANA, PAKISTAN


Zyrtarët e shërbimeve pakistaneze të zbulimit po marrin në pyetje mbi 100 pjesëtarë të dyshuar të Al-Qaidas dhe përkrahësve lokalë.
Ndërkohë, agjencitë e lajmeve njoftojnë se ka hyrë në fuqi një armëpushim në afërsi të kufirit ndërmjet Pakistanit dhe Afganistanit në mënyrë që t'u lejohet kryepleqve të fiseve që të negociojnë dorëzimin e luftëtarëve të dyshuar të Al-Qaidas.
XS
SM
MD
LG