Ndërlidhjet

MOSKË


Ambasadori i Serbisë e Malit të Zi në Rusi ka deklaruar se largimi i ushtarëve rusë nga Ballkani, përfshi dhe Kosovën ishte dicka e llogjikshme nga këndvështrimi rus.
"Prania e ushtarëve rusë mund të ketë pasur ndoshta vetëm rëndësi psikologjike për serbët e Kosovës, por asgjë më shumë se kaq", ka thënë Millan Rocen ambasadori i Beogradit në Moskë.
XS
SM
MD
LG