Ndërlidhjet

PRISHTINË


Policia e Kombeve të Bashkuara në Kosovë ka bërë të ditur se ka arrestuar 163 persona lidhur me trazirat e javës së shkuar ku humbën jetën së paku 28 njerëz.
Të ndaluarit janë arrestuar për arsye të ndryshme duke filluar nga aktet e dhunës e deri tek armëmbajtja pa leje.
Sipas zëdhënëses së policisë ndërkombëtare, Angela Joseph, llogaritet se 50 mijë njerëz kanë marrë pjesë në përleshjet e 17 marsit mes shqiptarëve dhe serbëve.
XS
SM
MD
LG