Ndërlidhjet

BAGDAD


Një automjet bombë ka shpërthyer pranë një baze ushtarake amerikane në veri të Bagdadit. Sipas burimeve amerikane bëhet fjalë për një sulm vetvrasës.
Burimet irakiane bëjnë të ditur për një polic vendas të vrarë dhe disa të tjerë të plagosur.
Gjatë 24 orëve të fundit mësohet se një ushtar amerikan dhe përkthyesi i tij janë vrarë nga një sulm me bombë në kryeqytetin irakian.
XS
SM
MD
LG