Ndërlidhjet

SOFJE


Kryesuesi i OSBE-së tha se dhuna në Kosovë mund ta shtyjë zgjidhjen e statusit final të Kosovës.
Ministri i Jashtëm i Bullgarisë Solomon Passy tha se dhuna ishte e "planifikuar" dhe e nxitur nga, siç tha, ekstremistët shqiptarë.
Fajtorët për dhunën duhet të ndëshkohen, deklaroi Passy pas kthimit nga Kosova, ku u takua me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s Jaap de Hoop Scheffer.
XS
SM
MD
LG