Ndërlidhjet

MADRID


Gjykata e Spanjës ka urdhëruar mbajtjen në arrest të 4 personave, tre marokenë dhe një spanjol, që akuzohen për ndërlidhje me sulmet terroriste në 11 Mars në Madrid.
Ndërkohë, pas testimeve të ADN-së, autoritetet spanjole e zbritën numrin zyrtar të viktimave të sulmit nga 202 në 190.
XS
SM
MD
LG