Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia duhet të reagojë në përputhje me rrethanat nëse NATO-ja i vendos aeroplanët luftarakë dhe mbrojtjen kundërajrore në vendet Baltike, tha zëdhënësi i Ministrisë së jashtme.
Alexander Yakovenko tha se një hap i tillë do të ishte kërcënim direkt ndaj sigurisë së Rusisë.
XS
SM
MD
LG