Ndërlidhjet

PRISHTINË


Krerët e Bashkësisë Islame dhe Kishës Katolike në Kosovë, myftiu Naim Tërnava dhe kryepeshkopi Mark Sopi, e dënuan shkatërrimin e objekteve fetare dhe dhunën që shpërtheu në Kosovë.
Në takimi me kryeministrin e Kosovës Bajram Rexhepi, dy liderët fetarë e mbështetën formimin e fondit të veçantë për rindërtimin e objekteve fetare.
XS
SM
MD
LG