Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë tha se presidenti amerikan George Bush, javën e ardhshme do t'i presë kryeministrat e Bullgarisë, Estonisë, Letonisë, Lituanisë, Rumanisë, Sllovenisë dhe Bullgarisë.
Zëdhënësi Scot McClellan tha se takimi do ta shënojë pranimin formal të 7 vendeve në aleancën veriatlantike.
McClellan tha se presidenti Bush do të takohet edhe me kryeministrat e Shqipërisë, Kroacisë dhe Maqedonisë, vende të cilat synojnë anëtarësimin në NATO.
XS
SM
MD
LG