Ndërlidhjet

UASHINGTON


Para komisionit për hetimin e sulmeve të 11 Shtatorit të vitit 2001, kundër Shteteve të Bashkuara, sot po dëshmon drejtori i agjencisë, CIA, George Tenet. Dje para këtij komisioni dolën zyrtarë të lartë të ish administratës Clinton dhe zyrtarë të lartë të administratës së presidentit Bush. Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell tha dje para këtij komisioni se "Shtetet e Bashkuara janë të rezikuara nga terrorizmi për shkak se Amerika është një shoqëri e hapur dhe demokratike".
XS
SM
MD
LG