Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush, më 29 të këtij muaji, në Shtëpinë e Bardhë do të takohet me kryeministrat e shtatë vendeve nga ish blloku lindor, që do ti bashkohen Natos, ka thënë mbrëmë vonë zëdhënësi, Scott McClellan. Pos kryeministarve të Bullgarisë, të Estonisë, të Letonisë, të Lituanisë të Rumanisë, të Sllovakisë dhe të Sllovenisë, në këtë takim do të marrin pjesë edhe kryeministrat e vendeve që synojnë anëtarësim në Nato, pra kryeministri i Shqipërisë, ai i Kroacisë dhe i Maqedonisë.
XS
SM
MD
LG