Ndërlidhjet

PRISHTINË


Deputetët e Kuvendit të Kosovës njëzërit e dënuan dhunën që u shfaq gjatë protestave të javës së kaluar, dhe i dhanë mbështetje të plotë Qeverisë , e cila ka formuar një fond për meremetimin e kishave dhe objekteve të tjera të shkatërruara gjatë trazirave.
Grupet kryesore parlamentare gjithashtu shprehën indinjatë për vazhdimin e funksionimit të strukturave paralele në Kosovë, për të cilat u tha se po vazhdojnë të jenë burim i destabilitetit.
XS
SM
MD
LG