Ndërlidhjet

BAGDAD


Dy ushtarë amerikanë janë vrarë sot në Irak. Ushtria amerikane ka thënë se një ushtar ameirkanë shtë varrë dhe dy janë plagosur në qytetin irakien Bakuba, ndërkohë që më herët në qytetin Taji, në afërsi të Bagdadit është vrarë në një sulm tjetër, në të cilin kanë mbetur të vrarë edhe tre nga sulmuesit.
Patrulla ishte sulmuar ne veri te qytetit Taji, me ç'rast u vra nje ushtar yni dhe nje u plagos, mirepo njësia ka kthyer zjarrin, duke vrarë tre nga sulmuesit", tha shefi i operativës i ushtrisë amerikane, gjenerali Mark Kimmit.
XS
SM
MD
LG