Ndërlidhjet

PRISHTINË


Një zëdhënës i forcës paqëruajtëse të NATO-s në Kosovë, Jim Moran ka dekalruar se situata në Kosovë është përgjithësisht e qetë, por me tensione të vazhdueshme. Siç është thënë, KFOR-i tash ka të drejtë të arrestojë personat të cilët dyshohet se kanë qenë organizatorë të trazirave të 17 marsit. në këtë aspekt, misioni paqëruajtës KFOR, tashmë ka ndaluar disa persona të dyshuar dhe po i mban ata në bazat e veta ushtarake.
XS
SM
MD
LG