Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka dënuar ashpër vrasjen e dy policëve në Kosovë, njëri nga Gana, ndërsa tjetri polic vendor, në fillim të kësaj jave.
"Anëtarët e Këshillit të Sigurimit kanë përsëritur se çfarëdo sulmi kundër pranisë ndërkombëtare ose strukturave të rendit dhe ligjit, është i patolerueshëm, thuhet në deklaratë, për të shtuar se përgjegjësit për këtë sulm duhet të sillen para drejtësisë.
XS
SM
MD
LG